Slide background Christmas City Run 2019 TILMELD!

DATO

TIRSDAG D. 10. DEC

TID

KL. 16.00, 17.00, 18.00 & 19.00

STED

VÆRKMESTERGADE 17, AARHUS C

DISTANCE

VALGFRI

PROGRAM


HOLD MED START KL. 16.00

Kl. 15.00-15.45            Holdkaptajnen afhenter startnumre og holdet koordinerer sin rute

Kl. 15.45                      Løbsspeak med Niklas & Simone fra Go’ Morgen Aarhus på Radio go!FM

Kl. 15.52                      Opvarmning ved Alex fra AJ Bootcamp

Kl. 16.00                      1. gruppe sendes afsted

Kl. 16.05                      2. gruppe sendes afsted

Kl. 16.10                      3. gruppe sendes afsted

Kl. 16.15                      4. gruppe sendes afsted

Kl. 17.30-17.45            Alle deltagere er i mål – holdkaptajnen melder sig i infoteltet



HOLD MED START KL. 17.00

Kl. 16.00-16.45            Holdkaptajnen afhenter startnumre og holdet koordinerer sin rute

Kl. 16.45                      Løbsspeak med Niklas & Simone fra Go’ Morgen Aarhus på Radio go!FM

Kl. 16.52                      Opvarmning ved Alex fra AJ Bootcamp

Kl. 17.00                      1. gruppe sendes afsted

Kl. 17.05                      2. gruppe sendes afsted

Kl. 17.10                      3. gruppe sendes afsted

Kl. 17.15                      4. gruppe sendes afsted

Kl. 18.30-18.45            Alle deltagere er i mål – holdkaptajnen melder sig i infoteltet



HOLD MED START KL. 18.00

Kl. 17.00-17.45            Holdkaptajnen afhenter startnumre og holdet koordinerer sin rute

Kl. 17.45                      Løbsspeak med Niklas & Simone fra Go’ Morgen Aarhus på Radio go!FM

Kl. 17.52                      Opvarmning ved Alex fra AJ Bootcamp

Kl. 18.00                      1. gruppe sendes afsted

Kl. 18.05                      2. gruppe sendes afsted

Kl. 18.10                      3. gruppe sendes afsted

Kl. 18.15                      4. gruppe sendes afsted

Kl. 19.30-19.45            Alle deltagere er i mål – holdkaptajnen melder sig i infoteltet

 

HOLD MED START KL. 19.00

Kl. 18.00-18.45            Holdkaptajnen afhenter startnumre og holdet koordinerer sin rute

Kl. 18.45                      Løbsspeak med Niklas & Simone fra Go’ Morgen Aarhus på Radio go!FM

Kl. 18.52                      Opvarmning ved Alex fra AJ Bootcamp

Kl. 19.00                      1. gruppe sendes afsted

Kl. 19.05                      2. gruppe sendes afsted

Kl. 19.10                      3. gruppe sendes afsted

Kl. 19.15                      4. gruppe sendes afsted

Kl. 20.30-20.45            Alle deltagere er i mål – holdkaptajnen melder sig i infoteltet


Kl. 21.30                      Pladsen lukker ned