Startnr. | Deltager | Kategori | Klub/Firma/Sponsor | Land | Startgruppe | Distance |
26 | Michael Laursen
Viborg MTB
| H3 | Viborg MTB | DEN | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Viborg MTB | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
102 | Michael Lund | H5 | | DEN | B) Rød 01:45 - 02:00 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B) Rød 01:45 - 02:00 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
281 | Michael Nielsen | H4 | | DEN | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
150 | Michael Pedersen
Team Studiegruppe
| H5 | Team Studiegruppe | DEN | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Team Studiegruppe | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
187 | Michael Rosenberg | H5 | | DEN | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
379 | Michael Stenbye | H4 | | DEN | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
31 | Michael Thygesen
Mtb Kolding
| H4 | Mtb Kolding | DEN | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Mtb Kolding | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
215 | Mick Møller
Aarhus MTB
| H3 | Aarhus MTB | DEN | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Aarhus MTB | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
419 | Mikael Borg
Team 8541
| H4 | Team 8541 | DEN | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Team 8541 | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
259 | Mikael Nordahn | H3 | | DEN | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
131 | Mikkel Christensen
Alliancen Vendsyssel
| - | Alliancen Vendsyssel | DEN | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Alliancen Vendsyssel | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
620 | Mikkel Henriksen | H2 | | DEN | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
67 | Mikkel Hyldig
Rambøll
| H4 | Rambøll | DEN | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Rambøll | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
609 | Mikkel Juhlsen Rehmeier | H1 | | DEN | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
593 | Mikkel Koefoed Larsen | H4 | | DEN | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
305 | Mikolaj Majewski
Aros Maler Entreprise
| H2 | Aros Maler Entreprise | POL | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Aros Maler Entreprise | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
388 | Mindaugas Raškauskas
Horsens LT
| H3 | Horsens LT | LTU | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Horsens LT | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
386 | Mogens Holst
Amatech
| H5 | Amatech | DEN | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Amatech | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
330 | Mona Hjarsø
Carl Ras
| D4 | Carl Ras | DEN | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Carl Ras | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
505 | Morten Andersen
Diamond Hill MTB
| H2 | Diamond Hill MTB | DEN | A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Diamond Hill MTB | A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t) | 25 km |
|
191 | Morten Anker
Storøhage Kartofler ApS
| H4 | Storøhage Kartofler ApS | DEN | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Storøhage Kartofler ApS | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
652 | Morten Bo Spinding
Team Verdo
| H3 | Team Verdo | DEN | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Team Verdo | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
653 | Morten Bundgaard | H4 | | DEN | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
173 | Morten Buskov
People & Performance
| H4 | People & Performance | DEN | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
People & Performance | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
520 | Morten Degn
MTB Randers
| H4 | MTB Randers | DEN | A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
MTB Randers | A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t) | 25 km |
|
294 | Morten Dommerbye
MTB Randers
| H5 | MTB Randers | DEN | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
MTB Randers | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
3 | Morten Fogsgaard Sørensen | H5 | | DEN | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
377 | Morten Gaul | H3 | | DEN | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
359 | Morten Grønberg
Martin Professional
| H5 | Martin Professional | DEN | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Martin Professional | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
429 | Morten Højgaard Hansen | H3 | | DEN | D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t) | 40 km |
|
634 | Morten Hostrup | H4 | | DEN | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
59 | Morten Jarlkvist
Bore Specialisten
| H4 | Bore Specialisten | DEN | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Bore Specialisten | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
54 | Morten Jeppesen
Bronx MTB
| H3 | Bronx MTB | DEN | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Bronx MTB | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
237 | Morten Lindberg Hansen
Solbjerg IF MTB
| H4 | Solbjerg IF MTB | DEN | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Solbjerg IF MTB | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
638 | Morten Rasmussen | H4 | | DEN | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
583 | Nete Budtz
Grenå cykel Club
| D5 | Grenå cykel Club | DEN | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Grenå cykel Club | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
626 | Nick Bøgh
NB montage
| H3 | NB montage | DEN | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
NB montage | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
458 | Nick Højvang
Old boys MTB
| H4 | Old boys MTB | DEN | D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Old boys MTB | D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t) | 40 km |
|
533 | Nicolaj Johansen
Vestas
| H3 | Vestas | DEN | A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Vestas | A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t) | 25 km |
|
56 | Nicolaj Nicolajsen
Mountainbike Club Vejle
| H4 | Mountainbike Club Vejle | DEN | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Mountainbike Club Vejle | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
340 | Niels A. Petersen
HMIF
| H5 | HMIF | DEN | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
HMIF | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
404 | Niels Bendixen | H5 | | DEN | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t) | 40 km |
|
582 | Niels Prip | H5 | | DEN | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
229 | Niels Søbye | H5 | | DEN | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t) | 40 km |
|
624 | Niklas Wilhelmsen | H2 | | DEN | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
656 | Nikolaj Bjerring Thomsen | H2 | | DEN | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
140 | Nikolaj Havkrog Byrdal
MT Højgaard A/S
| H3 | MT Højgaard A/S | DEN | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
MT Højgaard A/S | B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
519 | Nikolaj Keldorff
MTB Randers
| H3 | MTB Randers | DEN | A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
MTB Randers | A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t) | 25 km |
|
276 | Nikolaj Mortensen
SANA-VELOFIT racing team
| H4 | SANA-VELOFIT racing team | DEN | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
SANA-VELOFIT racing team | A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t) | 40 km |
|
108 | Noel Juul Christensen
TeamCykelStart.dk
| H3 | TeamCykelStart.dk | DEN | B) Rød 01:45 - 02:00 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
TeamCykelStart.dk | B) Rød 01:45 - 02:00 (20 - 22 km/t) | 40 km |
|