Toggle navigation
Events
Kommende events
20/04 - Ree Park Safari Run 2024
15/06 - Shake Out Run 2024
15/06 - name it børneløbet 2024
16/06 - BESTSELLER Aarhus City Halvmarathon 2024
20/08 til 22/08 - DHL Stafetten 2024
30/08 - Tunø Løbet 2024
29/09 - Løbeshop.dk Moesgaard Trail Run 2024
21/10 til 27/10 - VIRTUEL - Løb for Knæk Cancer 2024
26/10 - Løb for Knæk Cancer 2024
Afsluttede events
21/01 - Vinterløbet - Ceres Park 2024
04/02 - Vinterløbet - Hermans 2024
03/03 - Vinterløb - Mindeparken 2024
17/03 - Vinterløbet - Eskelund 2024
Resultater & Billeder
Resultater
Billeder
Nyheder
Nyheder
Træningsblog
Træningsblog
Partner
Partner
Vores sponsorer
Aarhus Motion
AM
Kontakt
Om Aarhus Motion
Online Magasin
Officials
Miljøtiltag
Vi støtter
Udlodningsportal
Log ind
Søg
Log ind
Alle
40 km
25 km
Alle køn
Mænd
Kvinder
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle lande
Danmark
Litauen
Polen
Rumænien
Tyskland
Ukendt land
Antal: 634
Startnr.
Deltager
Kategori
Klub/Firma/Sponsor
Land
Startgruppe
Distance
427
Adam Engsig
Storbyrotterne
H2
Storbyrotterne
DEN
D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Storbyrotterne
D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t)
40 km
204
Adam Lasthein Poulsen
MTBS
H4
MTBS
DEN
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
MTBS
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
590
Aksel Mærkedahl
H1
DEN
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
211
Alan Christoffersen
Amatech
H5
Amatech
DEN
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Amatech
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
392
Alex Forsberg
AffaldVarme Aarhus
H5
AffaldVarme Aarhus
DEN
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
AffaldVarme Aarhus
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
457
Alex Jensen
Old boys mtb
H4
Old boys mtb
DEN
D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Old boys mtb
D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t)
40 km
526
Alexander Christensen
H2
DEN
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
628
Alexander Knudsen
H1
DEN
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
369
Alice Styrbæk
RoldMTB
D5
RoldMTB
DEN
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
RoldMTB
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
607
Alin Stratulat
H3
ROU
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
399
Allan Andersen
No Jensen
H5
No Jensen
DEN
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
No Jensen
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
471
Allan Munk
Arne Andersen Vrå A/S
H5
Arne Andersen Vrå A/S
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Arne Andersen Vrå A/S
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
537
Allan Reese
H5
DEN
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
272
Allan Søegaard
Kamstrup
H5
Kamstrup
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Kamstrup
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
575
Allan Vick
Skanderborg MTB
H4
Skanderborg MTB
DEN
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Skanderborg MTB
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
635
Allersglimt Gitte
Pink Ladies Dreamteam
D5
Pink Ladies Dreamteam
DEN
C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Pink Ladies Dreamteam
C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
301
Anders Barslund
H4
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
145
Anders Bendt
Snakecity Devils MTB
H5
Snakecity Devils MTB
DEN
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Snakecity Devils MTB
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
77
Anders Bjerge Gribsholt
Rambøll
H4
Rambøll
DEN
A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Rambøll
A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t)
40 km
110
Anders Bruun
H3
DEN
B) Rød 01:45 - 02:00 (20 - 22 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:45 - 02:00 (20 - 22 km/t)
40 km
287
Anders Gisselmann
Skåde skole
-
Skåde skole
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Skåde skole
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
13
Anders Guldmann
MTBK Silkeborg
H4
MTBK Silkeborg
DEN
A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
MTBK Silkeborg
A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t)
40 km
307
Anders Johansson
H4
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
107
Anders Linnemann
H4
DEN
B) Rød 01:45 - 02:00 (20 - 22 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:45 - 02:00 (20 - 22 km/t)
40 km
396
Anders Lund Hansen
H4
DEN
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
415
Anders Nielsen
HEMTB
H4
HEMTB
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
HEMTB
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
572
Anders Petersen
H4
DEN
B) Rød 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
130
Anders Poulsen
H4
DEN
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
641
Anders Sikjær
H4
DEN
C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
72
Anders Søegaard
Kamstrup
H2
Kamstrup
DEN
A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Kamstrup
A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t)
40 km
266
Anders Sylvest
H4
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
190
Andreas Kristensen
MTBK Silkeborg
H3
MTBK Silkeborg
DEN
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
MTBK Silkeborg
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
619
Andreas Philip Andersen
H2
DEN
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
466
Andreas Schönrock
H4
GER
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
509
Andreas Withus
Solbjerg IF MTB
H1
Solbjerg IF MTB
DEN
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Solbjerg IF MTB
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
95
Anette Millennium
Design Cykler - Cykelpartner
D5
Design Cykler - Cykelpartner
DEN
A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Design Cykler - Cykelpartner
A) Blå 01:30 - 02:00 (22 - 27,5 km/t)
40 km
241
Anna Kjær Madsen
MT Højgaard A/S
D2
MT Højgaard A/S
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
MT Højgaard A/S
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
346
Anne Lyndorff
CCH - Cykle Clubben Hjørring
D5
CCH - Cykle Clubben Hjørring
DEN
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
CCH - Cykle Clubben Hjørring
D) Grøn 02:30 - 02:45 (16 - 18 km/t)
40 km
513
Anne Lyndorff
CCH
D5
CCH
DEN
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
CCH
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
615
Annette Christensen
Bjerringbro
D5
Bjerringbro
DEN
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Bjerringbro
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
560
Arne Materna
H4
DEN
B) Rød 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
629
Asger Møller
H2
UKE
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
313
Bartek Czapski
AROS Maler Entreprise
H3
AROS Maler Entreprise
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
AROS Maler Entreprise
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
454
Bartek Skrzypczak
H2
POL
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 01:40 – 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
157
Benjamin Andersson
H2
DEN
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
541
Benny Kallehauge
Team Kallehauge
H4
Team Kallehauge
DEN
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Team Kallehauge
A) Blå 00:55 – 01:40 (16 - 24 km/t)
25 km
213
Bent Grested
Roskilde mountainbike klub
H4
Roskilde mountainbike klub
DEN
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Roskilde mountainbike klub
B) Rød 02:00 - 02:15 (20 - 22 km/t)
40 km
434
Bent Ib Jensen
Slagelse mtb
H6
Slagelse mtb
DEN
D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Slagelse mtb
D) Grøn 02:45 – 03:30 (12 - 16 km/t)
40 km
257
Bent Nielsen
Foersum MTB
H5
Foersum MTB
DEN
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Foersum MTB
C) Gul 02:15 - 02:30 (18 - 20 km/t)
40 km
650
Berit Schmidt
georg berg
D5
georg berg
DEN
C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
georg berg
C) Gul 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
1
2
3
...
13
»