Startnr. | Deltager | Kategori | Klub/Firma/Sponsor | Land | Startgruppe | Distance |
949 | Christian Petersen
Århus 1900 Triathlon
| H5 | Århus 1900 Triathlon | DEN | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Århus 1900 Triathlon | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
948 | Frederik Teisner
Tørring løber
| H4 | Tørring løber | DEN | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Tørring løber | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
931 | Brian Juul | H4 | | DEN | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
947 | Jan Birch Skovborg | H4 | | DEN | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
930 | Brian Ramstein
Team Vidamic powered by Xtreme
| H3 | Team Vidamic powered by Xtreme | DEN | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Team Vidamic powered by Xtreme | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
946 | Brian Bak | H4 | | DEN | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
945 | Jens Andresen | H3 | | DEN | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
944 | Anders Lundorf
Aarhus MTB
| H1 | Aarhus MTB | DEN | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Aarhus MTB | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
929 | Louise Nordenhof
EG A/S
| D2 | EG A/S | DEN | E - 04:00 – 04:30 (12 - 14 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
EG A/S | E - 04:00 – 04:30 (12 - 14 km/t) | 55 km |
|
928 | Simon Poulsen | H2 | | DEN | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
927 | Martin Nordestgaard Sørensen
Weisses Fleisch
| H4 | Weisses Fleisch | DEN | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Weisses Fleisch | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
926 | Erik Corneliussen
KALOE Racing Team
| H5 | KALOE Racing Team | DEN | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
KALOE Racing Team | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
93 | Kim Jakobsen
Hr.
| H4 | Hr. | DEN | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Hr. | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
943 | Gitte Allersglimt
The Pink Ladys Dreamteam
| D4 | The Pink Ladys Dreamteam | DEN | E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
The Pink Ladys Dreamteam | E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t) | 25 km |
|
942 | Henrik Dahlerup Poulsen
Århus cykel klub og tst cykelklub
| H4 | Århus cykel klub og tst cykelkl. | DEN | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Århus cykel klub og tst cykelkl. | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
912 | Mogens Vesterbæk
Titech electric
| H4 | Titech electric | DEN | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Titech electric | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
925 | Rasmus Rafn
Randers Freja Triathlon
| H2 | Randers Freja Triathlon | DEN | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Randers Freja Triathlon | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
941 | Palle Juhl
Rapmontage
| H3 | Rapmontage | DEN | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Rapmontage | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
940 | Anders havbro Nielsen
Rapmontage
| H3 | Rapmontage | DEN | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Rapmontage | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
939 | Rasmus Kristensen
Rapmontage
| H3 | Rapmontage | DEN | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Rapmontage | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
624 | Niels Lundorf | H4 | | DEN | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
382 | Brian Pedersen | H5 | | DEN | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
381 | Jens Rasmussen
AROS Maler Entreprise
| H4 | AROS Maler Entreprise | DEN | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
AROS Maler Entreprise | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
174 | Claus Trabjerg
Mtb Holstebro
| H6 | Mtb Holstebro | DEN | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Mtb Holstebro | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
745 | Thomas Møller
Grenaa Cykle Club
| H5 | Grenaa Cykle Club | DEN | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Grenaa Cykle Club | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
380 | Jens Kristian Kjærgaard | H6 | | DEN | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
379 | Kenneth Frandsen
Karup MTB
| H4 | Karup MTB | DEN | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Karup MTB | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
744 | Thomas Sigurdsson
Fredericia Triathlon Team
| H4 | Fredericia Triathlon Team | DEN | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Fredericia Triathlon Team | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
471 | Jannik Veiding Sørensen
Danske Bank
| H4 | Danske Bank | DEN | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Danske Bank | C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t) | 25 km |
|
791 | Jacob Olsen
Fjellerup IF MTB
| H4 | Fjellerup IF MTB | DEN | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Fjellerup IF MTB | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
78 | Thomas Sørensen
Team fjols og skovl
| H3 | Team fjols og skovl | DEN | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Team fjols og skovl | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
790 | Dorte Danielle Kaadner | D4 | | DEN | D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t) | 55 km |
|
743 | Kalle Ennemark Høiriis
Solbjerg IF MTB
| H1 | Solbjerg IF MTB | DEN | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Solbjerg IF MTB | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
470 | Luna Ennemark Høiriis
Solbjerg IF MTB
| D1 | Solbjerg IF MTB | DEN | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Solbjerg IF MTB | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
623 | Morten Hansen | H3 | | DEN | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
222 | Jeppe Lihn
Aarhus Motion
| H2 | Aarhus Motion | DEN | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Aarhus Motion | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
742 | Ronja Carstensen | D2 | | DEN | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t) | 25 km |
|
622 | Jan Povlsen
Fly MTB
| H4 | Fly MTB | DEN | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Fly MTB | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
77 | Carsten Müller
Viborg MTB
| H4 | Viborg MTB | DEN | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Viborg MTB | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
76 | Martin Skov Lauridsen
Poul Young
| H4 | Poul Young | DEN | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Poul Young | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
621 | Henrik Knudsen | H4 | | DEN | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t) | 55 km |
|
75 | Lars Alex
Grindsted cykel motion
| H4 | Grindsted cykel motion | DEN | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Grindsted cykel motion | A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t) | 55 km |
|
173 | Anders Frey Birkmose
-
| H4 | - | DEN | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
378 | Erik Bundgaard
MTB Rebild Bakker
| H5 | MTB Rebild Bakker | DEN | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
MTB Rebild Bakker | B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t) | 55 km |
|
620 | Rikke Høgh Darmer
Stevns MTB / Køge Bike Ladies
| D4 | Stevns MTB / Køge Bike Ladies | DEN | D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Stevns MTB / Køge Bike Ladies | D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t) | 55 km |
|
789 | Jens Bugge Nielsen
Stevns MTB
| H4 | Stevns MTB | DEN | D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Stevns MTB | D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t) | 55 km |
|
172 | Mette Reilev
Millennium Cycling
| D4 | Millennium Cycling | DEN | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Millennium Cycling | B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t) | 25 km |
|
171 | Anette Millennium
Team Design Cykler
| D5 | Team Design Cykler | DEN | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Team Design Cykler | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
170 | Rasmus Skjøtt | H3 | | DEN | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t) | 55 km |
|
924 | Thomas Tannebæk
EG A/S
| H3 | EG A/S | DEN | E - 04:00 – 04:30 (12 - 14 km/t) | 55 km |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
EG A/S | E - 04:00 – 04:30 (12 - 14 km/t) | 55 km |
|