Toggle navigation
Events
Kommende events
20/04 - Ree Park Safari Run 2024
15/06 - Shake Out Run 2024
15/06 - name it børneløbet 2024
16/06 - BESTSELLER Aarhus City Halvmarathon 2024
20/08 til 22/08 - DHL Stafetten 2024
30/08 - Tunø Løbet 2024
29/09 - Løbeshop.dk Moesgaard Trail Run 2024
21/10 til 27/10 - VIRTUEL - Løb for Knæk Cancer 2024
26/10 - Løb for Knæk Cancer 2024
Afsluttede events
21/01 - Vinterløbet - Ceres Park 2024
04/02 - Vinterløbet - Hermans 2024
03/03 - Vinterløb - Mindeparken 2024
17/03 - Vinterløbet - Eskelund 2024
Resultater & Billeder
Resultater
Billeder
Nyheder
Nyheder
Træningsblog
Træningsblog
Partner
Partner
Vores sponsorer
Aarhus Motion
AM
Kontakt
Om Aarhus Motion
Online Magasin
Officials
Miljøtiltag
Vi støtter
Udlodningsportal
Log ind
Søg
Log ind
Alle
55 km
25 km
Alle køn
Mænd
Kvinder
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle
D7
H7
D6
H6
D5
H5
D4
H4
D3
H3
D2
H2
D1
H1
Alle lande
Brasilien
Danmark
Frankrig
Letland
Tyskland
Østrig
Antal: 1017
Startnr.
Deltager
Kategori
Klub/Firma/Sponsor
Land
Startgruppe
Distance
191
Mathias Nielsen
Aarhus MTB
H2
Aarhus MTB
DEN
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Aarhus MTB
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
812
Niels Prip
H5
DEN
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
653
Channette Rasmussen
D4
DEN
D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
269
Lennert Sørensen
Team diesel
H5
Team diesel
DEN
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Team diesel
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
527
Morten Lund
H3
DEN
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
526
Kim Madsen
Kamstrup
H3
Kamstrup
DEN
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Kamstrup
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
525
Hans Lund
Varde Cykelklub
H6
Varde Cykelklub
DEN
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Varde Cykelklub
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
113
Anders Linnemann
H4
DEN
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
268
Søren Larsen
Baghjulet MTB
H4
Baghjulet MTB
DEN
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Baghjulet MTB
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
267
Stefan Lindholt
Sinding MTB
H4
Sinding MTB
DEN
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Sinding MTB
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
811
Peter Thorsen Jacobsen
H5
DEN
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
761
Morten Kjær
H4
DEN
D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t)
55 km
22
Michael Thygesen
Mtb Kolding
H4
Mtb Kolding
DEN
A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Mtb Kolding
A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t)
55 km
414
Pia vindum hovgaard
Skanderborg MTB
D4
Skanderborg MTB
DEN
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Skanderborg MTB
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
413
Tine Rosborg Wegener
D4
DEN
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
21
Bo Gilsaa
Århus MTB Klub
H5
Århus MTB Klub
DEN
A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Århus MTB Klub
A - 02:00 - 02:30 (22 - 27,5 km/t)
55 km
760
David Jacobsen
Åbyhøj VVS A/S
H4
Åbyhøj VVS A/S
DEN
D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Åbyhøj VVS A/S
D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t)
55 km
524
Frank Støve
Grenaa Cykle Club
H5
Grenaa Cykle Club
DEN
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Grenaa Cykle Club
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
190
Lasse Weis-Fogh
H2
DEN
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
810
Jakob Sundbøll Pedersen
Solbjerg IF MTB
H1
Solbjerg IF MTB
DEN
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Solbjerg IF MTB
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
809
René Pedersen
Solbjerg IF MTB
H4
Solbjerg IF MTB
DEN
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Solbjerg IF MTB
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
111
Jørgen Jørgensen
MTBKOLDING
H4
MTBKOLDING
DEN
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
MTBKOLDING
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
914
Lars Pedersen
H3
DEN
D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
913
Dennis Naundrup Jensen
H3
DEN
D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
189
Akos Trepinszki
H2
DEN
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
758
Jesper Sehested Ravn
H5
DEN
D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t)
55 km
412
Kristina D. Sørensen
Skanderborg MTB
D4
Skanderborg MTB
DEN
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Skanderborg MTB
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
523
Karsten Sørensen
Skanderborg MTB
H5
Skanderborg MTB
DEN
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Skanderborg MTB
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
266
Tonny Klockmann
Askov Mudeaters
H5
Askov Mudeaters
DEN
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Askov Mudeaters
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
757
Eivind Lihn
H5
DEN
D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
D - 03:30 - 04:00 (14 - 16 km/t)
55 km
188
Kjeld Skannerup
H3
DEN
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
808
Jesper Videbæk
H5
DEN
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
411
Andreas Withus
Solbjerg IF MTB
H1
Solbjerg IF MTB
DEN
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Solbjerg IF MTB
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
410
Martin Withus
Solbjerg IF MTB
H4
Solbjerg IF MTB
DEN
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Solbjerg IF MTB
B - 01:00 – 01:20 (18 - 24 km/t)
25 km
110
Mikael Borg
MTB 8541
H4
MTB 8541
DEN
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
MTB 8541
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
522
Klaus Kogut Toft Thomsen
H2
DEN
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
807
Leo Wilenski
H5
DEN
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
E - 02:00 - 02:20 (12 - 14 km/t)
25 km
652
Bo Christensen
Bronx Mtb
H4
Bronx Mtb
DEN
D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Bronx Mtb
D - 01:40 - 02:00 (14 - 16 km/t)
25 km
263
Peter Bruun
H3
DEN
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
262
Jakob Dam
H3
DEN
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
261
Ole Schneider Nielsen
mudeaters
H4
mudeaters
DEN
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
mudeaters
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
409
Jon Flinker Mikelsen
Skolopenders
H3
Skolopenders
DEN
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Skolopenders
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
260
Klaus Grarup
Brande Motion
H4
Brande Motion
DEN
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Brande Motion
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
408
Lasse Risager
H3
DEN
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
109
Lars Isted Andersen
Holbæk Cykelring
H5
Holbæk Cykelring
DEN
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Holbæk Cykelring
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
108
Anders Bendt
Snakecity Devils MTB
H5
Snakecity Devils MTB
DEN
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Snakecity Devils MTB
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
107
Anders Nielsen
Mtb horsens
H3
Mtb horsens
DEN
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Mtb horsens
A - 02:30 - 02:45 (20 - 22 km/t)
55 km
407
Asbjørn Gregersen
H3
DEN
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
-
C - 01:20 – 01:40 (16 - 18 km/t)
25 km
521
Bo Kirk Damsgaard
Bakgearet
H4
Bakgearet
DEN
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Bakgearet
C - 03:00 - 03:30 (16 - 18 km/t)
55 km
259
Thomas Nielsen
Bronx MTB
H3
Bronx MTB
DEN
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
Klub/Firma/Sponsor
Startgruppe
Distance
Bronx MTB
B - 02:45 - 03:00 (18 - 20 km/t)
55 km
«
1
2
...
14
15
16
17
18
...
21
»